Продавачката од киоскот

Се викаше Јана. Постара од мене 5-6 години, ја ситнеше 30-ката. Височка цура, стројна. Имаше на неа и цицка и г`з, имаше се. Кратка виткана коса, пуцвал, што би рекле. Ситни кафени очи, мал испрчен нос, насмевка во стилот`не знам што се случува`. Родена и израсната во село, а се сретнавме во град.

Ја сретнав случајно, работеше во киоскот покрај кој поминував секој ден, кога одев и се враќав од работа. Воопшто не погледнав кој е, само побарав пакетче кондоми, а од внатре се слушна громогласно смеење, како хиена да се клештеше. Кога се поднаведна и се појави до отворот, сватив за кого се работи. Ми рече: – Браво, и ти порасна куртончиња да купуваш, ха ха ха ха – се изнасмеа. Мене ми се стемни, земјата пропадна пред мене. Само замавнав со раката, и се оддалечив. Јана викаше по мене, ама залудно, јас просто бегав од киоскот, чудејќи ги луѓето кои поминуваа покрај мене и се мислеа што се случува. Некое време го заобикулав киоскот, срамејќи се од повторна средба.
Со Jана се немавме видено некои 10-тина години, откако престанав да одам во село кај баба и дедо. Причината е, за жал, и двајцата починаа, па немаше кај кого да одам на гости. Во празна куќа не ми се одеше. Јана уште кога бев клинец ме задеваше, ќе се пошегуваше со мене, поготово ако бев во женско друштво. Тогаш ме правеше пуфка. Просто обожаваше да се мајтапи со мене, со градско фраерче, и да ме спушти под нивото на сите нив. Ја мразев поради тоа, ја мразев што ми го повредуваше егото. После некое време се помалку се гледавме, таа почна да се дружи со повозрасни момци, па ја подзаборавив. Се до сега. По некое време продолжив да поминувам по старата рута, до споменатиот киоск. Ко за беља, Јана веднаш ме забележа. Ме повика: – Еееј, фраеру, па кај си ти – Излезе од киоскот и се поздрави. Овојпат беше покултурна, некако изменета. – Како си, што правиш – ме праша. – Еве, одам на работа, навака ме води патот – одговорив – ти, како си, што има ново кај тебе … – Ех, има, има – рече, а јас ја прекинав.
– Слушај – и реков, – морам да одам на работа, туку да се видиме другпат. На кафе или прошетка – Може, може – ми рече – и онака не познавам никого, пред некој месец дојдов овде, би ти дошла на кафе, ако сакаш гости – и ме погледна по малку недоверливо. – Добра идеја, зошто да не – реков. И ја запишав адресата, и објаснив како да стаса.
Не беше претерано бистра, малку припроста, ама некако и објаснив. И дадов и број, да ме бара ако не се снајде, и се договоривме следниот ден да се видиме. Беше петок, па сабота бев слободен и имав доволно време за дружба. Се поздравивме и на заминување и реков: – И да ми донесеш кондоми ок ? – со заедлив тон, гледајќи ја попреку, си заминав. Позади мене се слушна громогласно: – Ха ха ха ха ха. Денот ми помина вообичаено. Како и секој петок, сите бегаат побргу од работа, демек ќе си го продолжат викендот така. Јас го сакав крајот на работната недела, кога сите ќе заминеа, и останував на мира да ги довршам моите обврски. Си ја сакав работата, честопати останував покасно иако никој тоа од мене не го бараше. Ако останеше време за друго, ок, ако не, што се може. Затоа, веројатно, и бев сам, без девојка. Искрено тоа не ми пречеше. Живеев сам, имав се што ми треба. Имаше по некоја овде и онде, ама не се врзував. Но…

Се фатив себе си како размислувам за Јана. Беше изменета од она време кога се дружевме, беше жена, стасита. Цицките и беа изразито големи, струкот стасит, и газот масивен ама складен, заоблен, онолку колку што можев да приметам преку облеката. Сватив дека, несакајќи, сум фрлил некој поглед накај неа.
Сабота. Касно попладне. Гледам ТВ, кога заѕвони ѕвонцето. Отварам, Јана е. – Добредојде – и реков, и ја пропуштив да влезе. Таа насмевната ги соблече штиклите со висока пета, и влезе во дневната соба. Се загледа навака, натака, како и секое женско, љубопитна. Седна на троседот. Ја понудив за пиење, побара водка. Две вотки со лимон и мраз, и муабетот може да започне. Ја посматрав, беше едноставно облечена, широка блуза со ролка и долги ракави, носеше хеланки, под нив хулахопки. И се отцртуваа правилните нозе. После вториот пијалок и двајцата се опуштивме. Се смеевме на некогашните глупоштини што ги правевме како помали, раскажувавме еден за друг, како и што ни се случувало. После третата вотка, почнаа и безобразни муабети и мрсни вицеви. Ја прашав: – Ми донесе кондоми ? – и се приближив до неа, колената ни се допираа. Таа се изнасмеа. – Ха ха ха ха ха, не, не – рече – не ти донесов. Ладен туш. Се насмеав кисело, а таа тоа го примети. Рече: – Поубаво е без куртон, верувај – и се насмевна – треба да пробаш, знаеш … – Ја исправив главата и ја погледнав во очи, и беа раширени зениците, заруменети образите и гледаше право во мене. – Треба – реков и ја ставив мојата рака на нејзиното колено, милувајќи ја. Јана ме фати за раката и полека ја повлече, ја стави на внатречната страна од бутката, на препонот, така да со малиот прст и ја пипкав пичката преку облека. Рече тивко: – Треба да ме пробаш мене… без куртон – и ми ја стисна раката на нејзиното бедро. Зоврев. Срцето ми биеше 100 на саат. Само се приближив и ја бакнав на усните. Следниот момент силно се залапавме.
Јазиците ни се преплетоа и пламнавме. Почнавме силно да се стискаме, насекаде, каде што ни достигаа рацете. Ја грабнав за газот и ја повлеков на себе, таа само ме опчекори и со пичката се смести над мојот кур, кој се спремаше да ги искине гаќите. И го милував газот, пикнав една рака и малку и ги подсоблеков хеланките. Со другата рака ја држев за главата, а таа својски го набиваше нејзиниот јазик во мојата уста. Ја извадив раката од хеланките и ја дофатив блузата, се обидов да и ја кренам нагоре, сакав да и ги дофатам цицките. Јана ме претекна, ја фати блузата и со еден потег ја слече. Излегоа огромните цицки, спакувани во бел градник. Повторно го наби јазикот во моето грло, ме притисна со цицките на торзото, и мешаше на мојот кур. Јас се обидував да и го откопчам градникот, по два неуспешни обиди и неговото височество заврши на подот. Кога и ги видов цицките, во сета природа, со ситни брадавици и темни прстени, како слободно и се нишаат, тогаш здивев. Извикав: – Соблекувај се. Таа, целата зацрвената, стана од мене, со еден потег ги слече и хеланките и хулахопките и гаќите. Остана пред мене сосем гола. Колку беше убава, тело како крушка, округол масивен газ, никаде сало, само едвај приметен гребен на стомакот, и рунтаво меѓуножје. Пичката и беше прекриена со црни влакна. Права селска. Јас набрзина ги соблеков блузата и маицата, и набрзина тренерките и гаќите, само се подигнав и ги спуштив на подот, воопшто не станав. На крајот чорапите, седев на троседот гол. Курот како јарбол висеше нагоре, главчето му се сјаеше. Јана задоволно го погледна и со два потега ме опчекори. Се намести над него и само ми рече: – Стави го. – Малку го поднаместив курот над нејзината пичка. Кога го осети дека е на вистинското место, само се насади на него. Изусти: – Ссссс, аааааа, дааааа… а јас само што не свршив. Неколку секунди не мрдавме воопшто, само длабоко дишевме.

Јана ме стисна силно за рамениците, се задржа, се подисправи и почна да се крева и спушта на курот. Од пичката и се цедеа сокови и ми ги лепеа јајцата. Зборуваше: – Тооооа, тооооа … -и полека ме јаваше. Очите и беа затворени. Јас се потпрев на наслоњачот од троседот, удобно се наместив, и ги ставив рацете на нејзиниот газ. Таа ги стави нејзините дланки над моите, силно ме стисна, прстите ми потонаа во газот. И го забрза темпото. Беше исправена. Цицките слободно и се клатеа горе-доле, а таа ритмички се набиваше на курот. Не ја ебев јас, таа ме ебеше мене. Почна се посилно да стенка: – Оооо, даааа, оооо, дааааа, ааааа.
Еден момент застана. Ги тргна рацете и ме прегрна силно, ме притисна до себе, и почна да меша со пичката. Силно извика: – Аaaa, ааааааа.. Јас бев на седмо небо, курот ми беше длабоко во пичката на Јана, а Јана свршуваше. Малку се потсмири, ме милуваше по лицето и образите, и тивко ми зборуваше: – Ми требаше ова, оф колку ми требаше …..- ме гледаше во очи, целата задишана и испотена.
Само ја завртев. Курот слизна од слузавата пичка. Ја легнав на троседот и се сместив над неа. Јана ги рашири нозете најшироко што можеше, едната нога ја стави над наслоњачот, а другата ја свитка околу мојата нога, и беше сосем отворена. Само го приближив курот, еден потег и тој потона во рунтавата дунда. Таа повторно простенка: – Оооофффф, дааааа… Почнав да ја ебам, а таа стенкаше. Телата ни шлапкаа, безмилосно се трошевме. Ме гледаше со полуотворени очи и се смешкаше, по малку мешаше со пичката. Го забрзав темпото, и телата почнаа да ни плескаакаат едно од друго. Јана само ги подзатвори очите и стенкаше: – Оф, Оф, Оф, Оф, Ооооооф, ме растури, дупи ме, ооооф …издупи ме добро …ооф …ооф … – Беше сосем влажна, на јајцата ми се лепеа сокови, како што се удираа по нејзиниот чмар. Ноктите и беа зариени во мојот грб, а главата сосем наведната над потпирачот, само брадата и ја гледав. Се побрзо ја ебев, ама пичката даваше се помал отпор. Застанав, и го извадив курот. И реков: – Заврти се. Таа ме погледна и се заврте со грбот накај мене. Само ја притиснав и ја натртив, блесна пред мене округлиот газ. Малки ја повлеков накај мене, и ја притиснав на долниот дел од грбот, така да газот уште повеќе и се истрти, и го приближив курот до отворот од пичката. Јана, по малку збунето, рече: – Не сум ебана во газот, знаеш. – Во пичето ќе те ебам – и одговорив, и го притиснав курот на отворот од пичката. – Еби, Еби – радосно изговори. Јас силно, со еден потез, се набив внатре, до крај, до корен. Јана извика: – Аааа…

Мислам дека очите и испаднаа. Продолжив, овојпат жестоко, без милост. Газот и шлапкаше како некој да ја шамара по него, се црвенеше. Јас ја стискав за колковите и уживав. Веќе не ми беше гајле за неа, сакав јас да свршам, да се задоволам. Ја ебев се посилно и побрзо, а таа само викаше: – аах, аах… Во главата ми се заврте. Јана одеднаш се подисправи, ја грабнав за цицките, а таа извика: – Ооооооо дааааа. Само го извадив курот, и исшприцав врела сперма врз нејзиноит газ, гласно воздивнувајќи. Стоевме така некои 10-15 секунди, и се струполивме на троседот. Земавме здив. Рече: – Ебачиште си, фантастичен. Отидовме до бањата и се истуширавме. Поседавме уште некое време голи, се милувавме, разговаравме, надвор падна ноќ.